Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Innowacji 10. Forum Inwestycyjne Tarnów 2017 – Koło naukowe przedsiębiorczości i innowacji

10. Forum Inwestycyjne Tarnów 2017

  • Z życia koła

Gdzie dzieją się innowacyjne rzeczy i wydarzenia, tam nie może zabraknąć Nas, czy KN Przedsiębiorczości  i Innowacji. Zgodnie z tą misją nasi członkowie wzięli udział  w X Forum Inwestycyjnym odbywającym się w dniach 24-25 kwietnia w Tarnowie. Na tym wydarzeniu byli wyłącznie ludzie przedsiębiorczy, którzy na co dzień tworzą i prowadzą innowacyjne projekty. Tacy ludzie tworzyli Forum […]

Gdzie dzieją się innowacyjne rzeczy i wydarzenia, tam nie może zabraknąć Nas, czy KN Przedsiębiorczości  i Innowacji. Zgodnie z tą misją nasi członkowie wzięli udział  w X Forum Inwestycyjnym odbywającym się w dniach 24-25 kwietnia w Tarnowie.

Na tym wydarzeniu byli wyłącznie ludzie przedsiębiorczy, którzy na co dzień tworzą i prowadzą innowacyjne projekty. Tacy ludzie tworzyli Forum Inwestycyjne, które każdemu dało dawkę wiedzy i inspiracji podczas paneli dyskusyjnych i debat. Oprócz tego spotkać mogliśmy się z młodymi konstruktorami, którzy swoje roboty wystawiali w konkursie Robot Show. Mieliśmy też przyjemność poznać wielu założycieli startupów, które wzięły udział w Startup Award.

Naszą uwagę szczególnie przyciągnęła poniedziałkowa debata „Jak uczyć innowacyjności i kreatywnego myślenia?” z udziałem naukowców i studentów. W trakcie niej padło wiele wartych przemyślenia zdań, ale i tak jednoznaczna odpowiedź na pytanie – Czy polskie uczelnie kształcą kreatywnie? – nie padła.

To były dwa dni spotkań z ludźmi, którzy mają wiele pomysłów i nie boją się wprowadzać ich w życie. Dziękujemy organizatorom, a w szczególności Fundacji Instytut Studiów Wschodnich za umożliwienie nam wzięciu udziału w tym wydarzeniu!

Mamy nadzieję, że w następnym roku znów przeżyjemy podobną inspirującą podróż do Tarnowa.

 

A oto czym chcieli się podzielić uczestnicy i uczestniczki Forum:

    Cieszę się, że jako nowy członek KNPI miałam możliwość uczestniczyć w międzynarodowym spotkaniu przedstawicieli kręgów gospodarczych oraz politycznych. Podczas tych dwóch dni Tarnów połączył osoby, które tworzą, bądź będą tworzyć swój biznes w oparciu o niekonwencjonalne podejście do rozwiązywania problemów, w odpowiedzi na potrzeby konsumentów. Wydarzenie to pokazało jak wielki potencjał posiada nasz kraj w obszarze innowacji. Podstawowym budulcem nowych rozwiązań są przede wszystkim nasi rówieśnicy, posiadający zaplecze w postaci wiedzy połączonej z kreatywnością. Życzę sobie oraz wszystkim członkom i sympatykom KNPI ,abyśmy w przyszłości uczestniczyli w wydarzeniach takich jak to, jako prelegenci, czy też startowali w konkursach dla najlepszych przedsiębiorców.

 

    Nie spodziewałem się, że wizyta w Tarnowie będzie dla mnie, aż tak inspirująca. Wiele kreatywnych i przedsiębiorczych osób, mnóstwo świetnych pomysłów, innowacyjne rozwiązania oraz rozkręcające swoją działalność startupy – te elementy, a przede wszystkim ci ludzie tworzyli wyjątkową atmosferę tego wydarzenia. Wróciłem do Krakowa pełen motywacji do działania, nowych pomysłów oraz z walizką wizytówek i kontaktów do niesamowitych ludzi 🙂  

Wydarzenia

25Apr

Jak osiągnąć sukces, ale i równowagę między życiem rodzinnym i zawodowym

KOBIECA STRONA BIZNESU

23Mar

Inspiracje Innowacje Biznes

Kasia Iwanoska

24May

Jak zdobyć finansowanie na swój pierwszy biznes?

Radosław Gieras – LionsTrade

20May

Jak efektywnie wykorzystać czas?

Szymon Sołtykowski

19May

Inspiracje Innowacje Biznes #5

Modelowanie i druk 3D